СПІЛЬНОТА ЗВО “МНТУ” ДОЛУЧИЛАСЬ ДО ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ  ЖУРНАЛІСТІВ, ЩО СТОЯЛИ НА ВАРТІ СВОБОДИ СЛОВА В УКРАЇНІ 

СПІЛЬНОТА ЗВО “МНТУ” ДОЛУЧИЛАСЬ ДО ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ  ЖУРНАЛІСТІВ, ЩО СТОЯЛИ НА ВАРТІ СВОБОДИ СЛОВА В УКРАЇНІ 

inВер 19, 2025

16 вересня в Україні відзначили особливу подію – День пам’яті журналістів, встановлений у 2007 році за ініціативи Національної спілки журналістів України. Цього року минуло 25 років від загибелі Георгія Гонгадзе – журналіста, чиє ім’я назавжди стало символом боротьби за свободу слова в Україні. По всій Україні цього дня відбулися заходи вшанування пам’яті тих хто завжди ніс правду людям, тим самим змінюючи світ на краще. За підтвердженими даними НСЖУ та Міжнародної федерації журналістів, станом на 9 вересня 2025 року російські окупанти вбили щонайменше 130 медійників. Серед них українці Віктор Дєдов, Вікторія Рощина, Оксана Гайдар,Зореслав Замойський,  литовський  режисер та документаліст Мантас Кведаравічюс, американський репортер Рено Брент Ентоні та інші. За свободу слова ці сміливі журналісти  віддали найцінніше – своє життя. Викладачі і студенти ЗВО “Міжнародний університет імені академіка Юрія Бугая” долучились до пам’ятних заходів цього дня. В пошані схиляємо голови перед професійним  і громадянським подвигом журналістів в ім’я майбутнього України.