Наука без кордонів: Міжнародний день жінок та дівчат у науці

Наука без кордонів: Міжнародний день жінок та дівчат у науці

inЛют 11, 2025

11 лютого світ відзначає Міжнародний день жінок та дівчат у науці. З нагоди цього Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая вітає своїх студенток та всіх українок, що обрали науку та дослідження своїм життєвим шляхом, з цією важливою датою, яка нагадує нам про необхідність створення рівних умов для розвитку таланту та інтелекту кожної людини, незалежно від її статі.

Історія жінок у науці — це історія боротьби за рівність та право на участь у наукових відкриттях. Протягом століть жінки, попри численні перешкоди та стереотипи, доводили, що інтелект і талант не мають статі. У багатьох культурах і суспільствах їхня участь у наукових дослідженнях та технологічному прогресі була обмежена, але сміливість і рішучість таких жінок, як Марія Кюрі, Розалінд Франклін, Ада Лавлейс та інших, змінили хід історії. Вони стали символами того, що наука не має кордонів і не підвладна людським стереотипам.

Сьогодні, в умовах відкритих можливостей, суспільство має шанс долати старі обмеження і розвиватися в науковій сфері, де кожен має рівний доступ до знань і досліджень. Це особливо важливо для розвитку країни і ми в МНТУ це усвідомлюємо. Тож забезпечуємо рівні можливості для дівчат та жінок у наукових дослідженнях, технологіях та інноваціях. 

Підтримуючи реалізацію їхніх ідей, ми надаємо доступ до сучасних лабораторій, інструментів та освітніх програм, розповідаємо про програми академічної мобільності, а також регулярно запрошуємо на організовані зустрічі з видатними фахівцями та фахівчинями, які надихають на нові звершення в науці. Одним із таких прикладів є наша відкрита тематична лекція з Вірою Балабух, українською дослідницею, кандидаткою географічних наук та завідувачкою відділу прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ. 

Всі ці та інші можливості в МНТУ доступні кожному, хто має бажання рухатись вперед і досягати нових висот у науці та технологіях.

Відкритість та доступність мають велике значення не лише для розвитку нашого університету, а й для інтеграції України в європейську спільноту загалом, де цінності рівності, гідності та інклюзивності є основними. Рівний доступ до науки – це обов’язок сучасного суспільства, яке прагне до підтримки та розвитку таланту без обмежень. 

І саме через підтримку жінок та дівчат у науці ми можемо побудувати сильну та прогресивну країну, здатну досягати нових вершин у глобальному контексті.