МНТУ на шляху до досконалості: завершення міжнародного проєкту від HARNO

МНТУ на шляху до досконалості: завершення міжнародного проєкту від HARNO

inЖов 17, 2024

Участь у міжнародних проєктах є важливою складовою стратегії розвитку Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая. Одним із таких значущих проєктів, до якого активно долучався університет протягом всього часу його реалізації, є “Сходи до досконалості: посилення ефективної та надійної системи вищої освіти в Україні” (”STAIRS TO EXCELLENCE: ENHANCEMENT AN EFFICIENT AND SOLID HIGHER EDUCATION SYSTEM IN UKRAINE”).

Проєкт був започаткований Радою з питань освіти та молоді Естонії (HARNO) та Міністерством освіти і науки України. Він мав на меті поширення міжнародних програм, впровадження цифрових інструментів навчання, удосконалення стандартів якості у вищій освіті, таких як академічне визнання, акредитація та підвищення позицій українських університетів у міжнародних рейтингах. Основною цільовою аудиторією проєкту стала академічна спільнота університетів та представники міжнародних освітніх організацій.

Загалом проєкт складався з шести робочих пакетів, які охоплювали ключові аспекти розвитку вищої освіти: інтернаціоналізація, стандарти якості, засоби електронного навчання, маркетинг освіти та етичне управління в університетах.

МНТУ був активним учасником усіх заходів проєкту, починаючи з моменту його старту 1 жовтня 2021 року і до його логічного завершення у 2024 року. За цей час університет долучився до багатьох робочих зустрічей, конференцій, лекцій та інших подій, організованих в рамках проєкту, що сприяло обміну досвідом між українськими та естонськими фахівцями.

Цей тиждень естонська урядова делеагція та представники EdTech спільноти Естонії провели в Україні. Офіційна частина зустрічей включала воркшопи для представників українських університетів та бізнес-форум EE&UA EdTech Forum, який відбувся в середу, 16 жовтня. Під час форуму було проведено урочисте відкриття та панельні дискусії, на яких виступили міністр освіти Естонії пані Крістіна Каллас та міністр освіти і науки України пан Оксен Лісовий. Головною темою обговорення стала роль технологій у сучасній освіті на основі естонського та українського досвіду. Захід також включав G2B та B2B нетворкінг, що сприяло встановленню ділових контактів між представниками бізнесу, освітніх установ та міжнародних організацій.

17 жовтня, МНТУ прийняв представників HARNO та EdTech спільноти. Під час цього візиту ми презентували та засвідчили власні результати, досягнуті за час реалізації проєкту “Сходи до досконалості: посилення ефективної та надійної системи вищої освіти в Україні”. Зокрема, була представлена лабораторія імерсивних технологій та комп’ютерного зору, яка демонструвала сучасні підходи до використання новітніх технологій у навчальному процесі. Також університет показав результати роботи лабораторії робототехніки та комп’ютерного зору, що стала важливим елементом у процесі інтеграції інноваційних технологій в наші освітні програми. Також під час зустрічі ми презентували спеціально розроблену для університету гібридну систему управління освітнім процесом, яка значно підвищила ефективність та автоматизацію організації освітнього процесу в нашому університету.

Наприкінці зауважимо, що діяльність МНТУ в межах проєкту Міністерства освіти і науки України та Естонської Ради з питань освіти та молоді (HARNO) була важливою частиною стратегічного розвитку університету. Цей проєкт дозволив університету не лише перейняти передовий досвід європейських колег, але й активно впроваджувати інноваційні рішення для підвищення якості підготовки студентів. Серед важливих досягнень варто відзначити впровадження процесів інтернаціоналізації, які дали змогу зміцнити міжнародні зв’язки та активувати свою діяльність у цьому сегменті.

Для МНТУ особливо цінним було зміцнення партнерських відносин з європейськими колегами, зокрема з естонськими експертами та представниками технологічного бізнесу, які стали важливими партнерами у впровадженні інноваційних освітніх технологій.

Проєкт не тільки збагатив наш університет новими можливостями, але й сприяв посиленню міжнародної співпраці, що забезпечує перспективи для подальшого розвитку університету в глобальному освітньому середовищі.