У Києві на базі КНДУ «Київський науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста» (НДІРоМ) створено Київський науково-інноваційний кластер (КНІК). Він об’єднав науковців, стартапи, освітні заклади та бізнес задля подальшого перетворення столиці на центр можливостей та інновацій. Угоду про приєднання до кластера підписали представники 25 закладів вищої освіти різних форм власності. Серед них – провідні університети столиці, зокрема МНТУ.
Основна мета КНІК – консолідувати досвід і розробляти спільні рішення з ключових питань розвитку міста в науково-технічній та освітній сферах. Завдяки такій взаємодії НДІРоМ стане центром співпраці для науковців, студентів, освітніх установ і бізнесу, сприяючи розвитку інноваційного, наукового та технологічного потенціалу Києва.
Спільна діяльність учасників КНІК полягатиме у:
- взаємодії між учасниками у форматі семінарів, конференцій, «круглих столів» та створенні веб-порталу;
- співпраці з органами влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення ефективного впровадження інновацій та технологій у міське середовище;
- покращенні системи професійно-технічної та вищої освіти, орієнтованої на потреби ринку праці;
- моніторингу і прогнозуванні потреб ринку праці в кількості та якості робочої сили та багато іншого.
Діяльність кластера сприятиме підвищенню рівня підготовки фахівців, гарантуватиме проведення провідними спеціалістами виїзних лекцій та семінарів для презентації студентам, викладачам, науковцям навчальних закладів та іншим учасникам інноваційних розробок та інше. Крім того, спільними зусиллями та взаємодією партнерів кластер надасть можливість для організації та проведення стажувань, виробничої, навчальної та наукової практики на відповідних базах учасників кластера, забезпечить умови для проведення перепідготовки та підвищення кваліфікації випускників, організації, координації та проведенні спільних науково-дослідних робіт та багато іншого.
КНІК покликаний стати рушієм інноваційних перетворень, інтенсифікувати зусилля та потенціал учасників, сприяти модернізації міської інфраструктури, підвищувати конкурентоспроможність столиці на глобальному рівні та створювати сприятливі умови для розвитку освіти, науки й бізнесу.