Щедрівки і привітання: українці відзначають Старий Новий Рік

Щедрівки і привітання: українці відзначають Старий Новий Рік

inСіч 13, 2020

Складне і непередбачуване переплетіння народних традицій з офіційними та релігійними святами є характерним для українців з давніх-давен. Через складну історичну долю нашого народу давні свята ніколи не відзначались офіційно, та це не завадило нам, українцям, пронести свою ідентичність крізь віки і випробування.

Одне з таких свят – Старий новий рік і день перед ним. Цей день є одночасно початком нового року за юліанським календарем, церковний день святої Меланії та народний Щедрий вечір. Для українців найбільш важливим, безумовно, є останнє свято.

Традиційно в Україні ввечері  13 січня накривають стіл з обов’язковою кутею, ходять по домівках сусідів і бажають щедрого Нового року – щедрують. Ця традиція збереглася до сьогодні і підтримується молоддю. Навіть у великих містах часто можна почути традиційні щедрівки, зустріти справжні вертепи  чи просто побачити зерно, розсипане по долівці, – вірний знак свята і гарантію доброго гумору.

Головне у цьому святі – добре серце і побажання достатку, спокою та щастя. Тож і ми у МНТУ зичимо вам продуктивності і благополуччя в Новому Році!

Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я!