Христос хрещається! МНТУ вітає зі святом Водохреща

Христос хрещається! МНТУ вітає зі святом Водохреща

inСіч 19, 2020

Ось і добіг кінця веселий цикл зимових свят. Який, згідно української народної традиції, завершує свято Водохреща – воно ж Хрещення Господнє, Водосвяття чи Йордань.

Його важливість у бутті українського народу підкреслював так званий другий Святий Вечір. Увесь день напередодні Хрещення Господнього віряни тримають суворий піст, зовсім не вживаючи їжі. А увечері, після того, як на небі засяє перша зірка, сідають за стіл зі смачними, проте пісними стравами. З ранку на них чекає похід до найближчої водойми, де священик урочисто освячує воду у ополонці, що має форму хреста.

Йорданська вода вважається цілющою. І саме символіка води, її плинності та здатності очищати і змивати негатив і створює уявлення про Водохреща у колективній нерелігійній свідомості сучасних українців. Купання у ополонці на Йордань сьогодні є не просто екстремальною розвагою. Воно набуває рис духовної практики і може лишити по собі неповторно-піднесені емоційні враження.

Отже, нехай цього дня свята вода з йорданської ополонки очистить тіло та душу, думки та почування. І нехай подарує міцне здоров’я, психологічну рівновагу, енергію та наснагу, що будуть з вами увесь наступний рік.

МНТУ вітає зі святом Водохреща!

З вечерею усіх смачною,

З Йорданською святою водою!