8 травня: МНТУ вшановує День пам’яті та примирення

8 травня: МНТУ вшановує День пам’яті та примирення

inТра 08, 2023

8 травня Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая відзначає День пам’яті та примирення, що був встановлений Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». 

Ця дата покликана вшанувати пам’яті всіх, хто став жертвою Другої світової війни 1939-1945 років. А також згадати внаслідок чого розпочалась Друга світова війна: а саме в результаті домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. 

МНТУ, як і вся Україна, прагне якомога більше доєднатись до європейського зразка манери меморіалізації пам’яті та героїв, пошанувати кожного та кожну, хто намагалась протистояти нацизму. 

Усі вчинки та опір в результаті змогли подолати нацистський режим та його поплічників, а тому варто згадувати та вшановувати усіх жертв, котрі поклали на цю справу своє життя. Проте ми й далі маємо усвідомлювати результати та масштаби трагедії, адже мільйони людських доль були змінені. Так, наприклад, в період 1939-1945 років  обидва ці тоталітарні режими чинили жахливі злочини проти українського, єврейського, кримськотатарського та інших народів, котрі проживали зокрема в межах сучасної України.