30-річчя МНТУ: досягнення університету сьогодні та погляд у майбутнє

inТра 25, 2023

23-24 травня 2023 року Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая до свого 30-річчя провів міжнародну науково-практичну конференцію «Стійкість освіти і науки в умовах трансформації» («Sustainability of education and science in the context of transformation»).

За ці 30 років колектив МНТУ здобув величезний досвід, пройшов досить тернистий, але цікавий шлях становлення у період кардинальних системних трансформацій освітньої і наукової сфери країни. Як зазначала ректор Худолей Вероніка Юріївна у своїй урочистій промові на честь відкриття дискусійного майданчика: “Ці роки були сповнені наполегливою та творчою роботою, деякими невдачами, тяжкими втратами, багатьма успіхами та значними досягненнями”.

Сьогодні можна із впевненістю сказати, що університет відбувся, має розгалужену структуру, до якої входять 4 інститути та 3 фахових коледжі, має авторитет у національній та міжнародній академічній спільноті. А також багато агентів впливу, якими є наші успішні випускники у різних галузях економіки, органах державної влади, політикумі. Усе це стало можливим завдяки злагодженій, самовідданій та професійній роботі колективу Університету, що і сьогодні продовжує творити історію МНТУ.

Дискусійний майданчик, започаткований на честь 30-річчя Університету, зібрав провідних діячів освіти та науки вітчизняних та закордонних закладів. На пленарному засіданні з вітальним словом виступили Гришина Юлія Миколаївна  – доктор юридичних наук, професор, Народний депутат України 9 скликання, Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Іонова Марія Миколаївна  – Народний депутат Верховної ради України 7, 8 та 9 скликань, Голова підкомітету з питань Євроатлантичної інтеграції Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Віце-президент Міжнародного Демократичного Союзу та співзасновниця Українського Жіночого Конгресу та Шкарлет Сергій Миколайович  – доктор економічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, перший проректор Національного університету «Чернігівська політехніка», Міністр освіти і науки України (каденції грудень 2020 – березень 2023 роки).

Промова кожного спікера була сповнена корисної та змістовної інформації, а урочистість події – 30-річчя МНТУ – наповнювало усю зустріч особливою атмосферою, трепетом, теплом та привітаннями.

На науково-практичній конференції піднімались важливі та актуальні питання сьогодення, обговорення котрих надзвичайно важливе. На пленарному засіданні спікери з України, Швеції, Іспанії, Естонії, Італії, Молдови проголосили наступні меседжи:

• Академічна протидія гібридним загрозам як важливий інструмент забезпечення національної стійкості України;
  • Стійкість науки України в умовах зовнішніх викликів;
  • Українська освіта у воєнний та повоєнний період: психологічні фактори та економічні наслідки;
  • Переосмислення ролі університетів для глибокої трансформації;
  • Університети в умовах розвитку екологічної кризи: виклики, очікування, шляхи вирішення;
  • Ефективність в освіті та дослідженнях в умовах глобалізації та інтеграції до Європейського простору;
  • Стійкість вищої освіти в Швеції та ЄС;
  • Сприяння дослідженням і досконалості в національних освітніх системах: практика Італії.

У виголошених доповідях було представлено європейський досвід та сформульовані окремі важливі засади підвищення рівня стійкості освіти та науки України в умовах суттєвої турбулентності.

Керівництво МНТУ, Організаційний та Програмний комітети конференції висловлють щиру подяку всім нашим партнерам за активну участь в конференції, усім спікерам за актуальні доповіді та щиросердні вітання з нагоди ювілею університету, усім причетним до організації та проведення конференції.

Відзначити 30-річчя університету та провести цю конференцію ми мали можливість завдяки титанічним зусиллям наших захисників та захисниць, відповідно керівництво університету прийняло рішення, що усі кошти, отримані від учасників конференції у якості організаційного внеску, будуть перераховані на підтримку Збройних сил України.

Бажаємо всім подальших успіхів та здобутків на теренах освіти та науки! Слава Україні!