24 січня – візит до Талліннського університету в Естонії

inСіч 25, 2023

Продовжуємо слідкувати за апдейтами робочої зустрічі в Естонії.

Вчора – 24 січня – учасники української делегації на чолі з Державним секретар Міністерства освіти і науки України Сергієм Захаріним відвідали Талліннський університет. У 2005 році рішення парламенту Естонської Республіки об’єднало кілька талліннських університетів та інститутів в єдину установу, що призвело до заснування сучасного державного закладу.

Команда дізналася більше про іноземний досвід масштабних структурних реформ, що були проведені у закладі за останні роки. Талліннський університет приділяє велику увагу саме новій моделі кар’єри для викладачів, яка підтримує більш плавну інтеграцію навчання та дослідницької діяльності. Це допомогло краще зрозуміти питання структури управління закладом та аспект інтеграції викладачів у модель “навчання-дослідження”.

Натомість учасники розповіли ректору університету Тину Війку про основні виклики, з якими стикається українська сфера освіти і науки через повномасштабне вторгнення, та шляхи їх вирішення.

Естонія дуже багато робить для підтримки України у більшості сфер діяльності, зокрема у питаннях науки та освіти. Всі естонські університети скасували оплату за навчання, у корпусі Таллінського університету відкрили одну з двох українських шкіл для вимушено переміщених учнів. Додатково до цього, потужне студентство Tallinn University відкрило благодійний фонд для підтримки витрат на проживання українських студентів. Це неодноразово демонструє впевнену та щиру позицію європейської країни у питанні підтримки сміливого українського суспільства під час повномасштабного вторгнення.

Вероніка Юріївна разом з усіма членами делегації висловила щиру подяку естонським колегам за активну підтримку сфери освіти і науки України, вказала на важливість такої міжнародної комунікації та наголосила на продовженні українсько-естонської співпраці.