Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту: “Пам’ятаймо заради майбутнього!”

inСіч 27, 2024

Сьогодні, 27 січня 2024 року, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті «Аушвіц-Біркенау». Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая доєднується до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, аби вшанувати пам’ять мільйонів невинних людей, які стали жертвами найбільшого злочину проти людяності в історії.

Голокост – це надзвичайно страшна трагедія минулого. “Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України”, – зазначає Український інститут національної пам’яті. Переслідування, масове знищення, жорстокі розстріли, утримання в нелюдських умовах та цілковите знищення соціальних груп. Те, що здійснювали німецькі нацисти та союзники неможливо забути. Як неможливо забути мільйони зруйнованих доль.

Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту – нагода на міжнародному рівні ще раз замислитися над тим, чому варто запобігати будь-якій формі геноциду, дискримінації чи ненависті. Натомість сучасні дії росії помітно засвідчують, що пасивної пам’яті недостатньо. Пам’ять про страшні злочини геноциду є важливою складовою, проте, на жаль, не запобіжним заходом.

Тому МНТУ закликає кожного бути відкритим до великого конструктивного діалогу задля свідомого переосмислення страшних трагедій минулого. Лише спільною працею ми зможемо убезпечити світ від повторення страшних подій.

Так, як українці спільними силами намагаються протидіяти злочинам, котрі сьогодні вчиняє ворог на наших землях. Аби історія припинила повторюватись.

Пам’ятаймо заради майбутнього!