Засідання наукового гуртка з психології

inЖов 13, 2023
12 жовтня проведено засідання наукового гуртка з психології, присвячене темі: «Дослідження психічного здоров’я особистості» до Всесвітнього дня психічного здоров’я, яке відзначається 10 жовтня.
Керівник гуртка – Ксенія Анатоліївна ознайомила студентів з останніми дослідженнями в області психічного здоров’я (досвід України та Ізраїлю).
Україна взяла на себе зобов’язання з вдосконалення системи охорони здоров’я, контролю та запобігання поширенню неінфекційних захворювань, підписавши Угоду про асоціацію з Європейським союзом. В угоді також йдеться про те, що наша держава має сприяти пропагуванню здорового способу життя, покращенню психічного здоров’я громадян України.
Орієнтирами для дослідження та зіставлення правових норм України з міжнародною практикою в сфері психічного здоров’я є:

• права людини;
  • принцип орієнтованості на людину в системі охорони психічного здоров’я;
  • міжсекторальність;
  • біопсихосоціальна модель.
    Поєднання усіх цих принципів ставить у центр людину, її добробут, комфортне існування в середовищі, яке є чутливим до її потреб у сфері психічного здоров’я, та дозволяє долати виклики, які постають перед нею.

[/vc_column_text]

Разом із членами гуртка проаналізували сигнальні маркери психічного здоров’я (настрій, тіло, поведінка), на які варто звертати увагу.

Поговорили про те, що насправді Це ОК бути не ОК, просто інколи нам потрібна допомога, щоб із цим впоратись – дружнє плече або консультація спеціаліста. Не існує термометра, щоби виміряти, наскільки в порядку наше психічне здоров’я, але існують діагностичні тести. Разом із студентами пройшли тест «Як ваше психічне здоров’я?» та провели рефлексію отриманого результату.

Познайомилися із додатками в Google Play для покращення свого психічного (ментального) здоров’я (https://happymind.help/teen/; Mental Health, тощо).

Спробували виконати техніку «Майндфулнес» (бути тут і тепер, практика усвідомлення, що зі мною відбувається зараз в моменті).

Виконали вправу «Абгрейд свого імені» – в результаті члени гуртка віднайшли дієві методи покращення свого психічного здоров’я.

Також студенти узагальнили найбільш вдалі поради для збереження психічного здоров’я  для учасників освітнього процесу ЗВО МНТУ (підготували плакат).

[/vc_column][/vc_row]

• права людини;