День Європи – Свято Єдності та Розмаїття

inТра 09, 2024

Дорогі студенти та співробітники університету!

Сьогодні ми відзначаємо День Європи — символ єдності та співпраці між народами європейського континенту. Це свято відзначається щорічно 9 травня та є важливим символом для нас, як університетської спільноти, яка дбає про взаєморозуміння та культурний обмін.

День Європи виник у знак вшанування Декларації Шумана 1950 року, що започаткувала процес створення Європейської спільноти вугілля та сталі — першого кроку до створення Європейського Союзу. Перше святкування Дня Європи відбулося Радою Європи в 1964 році. З 2023 року Україна доєдналася до країн Європейського Союзу та відзначає його цього дня.

День Європи нагадує нам про спільні цінності, розмаїття культур та мов, а також про необхідність співпраці для майбутнього нашого континенту.

Нехай День Європи стане нагадуванням про важливість співробітництва та взаєморозуміння, а також спонукає нас досліджувати та розвивати нашу європейську ідентичність.