День Соборності України: «Вертаємо своє. Соборність – мета перемоги»

inСіч 22, 2023

Щороку українці відзначають у цей день – 22 січня – одразу дві знакові для державотворення події:

• У 1918 році 22 січня Українська Народна Республіка (УНР) проголосила свою незалежність і повідомила про мету «бути самостійною ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу».
  •  А за рік – у 1919 – УНР і ЗУНР (Західноукраїнська Народна Республіка) проголосили спільний акт об’єднання всіх українських земель в одній державі

Обидві ці події стають знаковим показником того, як народ, крізь століття та обмеження, прагнув вибороти власну цілісність і незалежність.

Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая вітає всіх українців з Днем Соборності. Нехай цей день продовжує зберігати пам’ять народу про тяжке минуле. Адже саме такі події допомагають краще зрозуміти себе, свою ідентичність та власний національний код.

Вже декілька століть українці продовжують вести боротьбу з російським режимом у будь-яких його історичних проявах. І щоразу ми все більше гуртуємось, активніше працюємо та мужньо відбиваємо навалу окупантів.

Україна змогла повністю відновити свою незалежність у 1991 році. Сьогодні ж ми знову боремось за право залишатись соборною та цілісною країною.  Ідея соборності була і залишається важливою національною цінністю народу. А нині вона є ще й обов’язковою передумовою успіху нашого мужнього спротиву в час повномасштабного вторгнення.

Соборність – не лише пам’ять про минулі події, а й стимул творити майбутнє разом!

«Вертаємо своє. Соборність – мета перемоги»

«Вертаємо своє. Соборність – мета перемоги»