Відкриття “Swedish-Ukrainian Contact Seminar 2023”

inЖов 03, 2023

Представники Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая (МНТУ) взяли участь у відкритті “Swedish-Ukrainian Contact Seminar 2023”, який відбувся 3 жовтня 2023 року у форматі онлайн. Захід було організовано, щоб підсилити співпрацю між Швецією та Україною в галузі освіти та наукових досліджень, а також ознайомити з можливостями співпраці в рамках програми Європейського Союзу Erasmus+.

Семінар об’єднав в собі широку аудиторію з обох країн, зокрема керівників та команди відділів міжнародної співпраці вищих навчальних закладів, координаторів програми Erasmus+ на інституційному рівні, викладачів, дослідників та науковців, а також представників інших організацій, які працюють у сфері вищої освіти та науки.

Учасники семінару змогли дізнатися більше про вищу освіту та дослідження в Україні та Швеції, обмінюючись досвідом та інформацією, створити мережеву платформу для активної розбудови нових партнерств та співпраці між вищими навчальними закладами обох країн, а також знайти потенційних партнерів для майбутніх спільних проєктів в рамках програми Erasmus+ та навчитися ефективно писати проєкти для участі у конкурсах на 2024 рік.

Перший день семінару був насиченим та продуктивним, з численними виступами та сесіями на різноманітні теми. Серед спікерів були представники Міністерства освіти і науки України Григорій Мозолевич та Олександра Гусак, віцеканцлер Шведського Університету Оборони Роберт Егнел,  а також багато інших.  Зокрема, прозвучали виступи про історичні зв’язки між Швецією та Україною, сучасну ситуацію в Україні, стратегію щодо реконструкції та реформ співпраці між обома країнами на період 2023-2027 років, а також дослідження вищої освіти в обох країнах.  Також розглядалися можливості фінансування у сфері мобільності та партнерської співпраці.

На семінарі було представлено практичні приклади проєктів, зокрема проєкт OPTIMA, які ілюстрували можливості спільної роботи між вищими навчальними закладами.

Для делегатів з МНТУ цей захід став важливим моментом для обміну досвідом та знайомства з потенційними партнерами для майбутніх спільних проєктів у сфері освіти та наукових досліджень.

Семінар відкрив багато перспектив для подальшої співпраці та розвитку вищої освіти в Україні та Швеції.