ІІ Міжнародна науково-практична конференція: спільна панель для вирішення викликів сучасності

ІІ Міжнародна науково-практична конференція: спільна панель для вирішення викликів сучасності

inТра 22, 2024

У вівторок, 21 травня, в Міжнародному науково-технічному університету імені академіка Юрія Бугая відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Стійкість освіти і науки в умовах трансформації” (“Sustainability of education and science in the context of transformation”).

Насичена програма пленарного засідання свідчить про те, що ІІ Міжнародна науково-практична конференція змогла зібрати на одній зустрічі вагомих лідерів думок та вірних партнерів МНТУ – від Індонезії та Казахстану до Швеції, Іспанії, Італії, Латвії та Естонії. Загальна кількість цьогорічних спікерів конференції сягнула 25 лідерів думок з 8 країн світу.

Які теми підіймали на зустрічі

Вітальне слово на конференції взяли ректорка МНТУ Вероніка Юріївна Худолей, а також запрошені спікери, серед яких перший проректор Національного університету “Чернігівська політехніка” Сергій Шкарлет, заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін та ректорка Київського інституту бізнесу та технологій Олена Яковлева.

Структура пленарного засідання ділилася на дві частини – це допомогло чітко та зручно структурувати велику кількість важливих для обговорення тем. Перша частина пройшла під егідою таких аспектів, як кліматичні зміни в Україні, екологічні наслідки під впливом війни, огляд майбутнього українських міст та освітні інновації як рушій для системних змін. Серед спікерів зокрема була директорка програми Viable Cities Королівського технологічного інституту Ольга Кордас, що представила доповідь на тему “Університети – рушії трансформаційних змін: Виходячи за рамки проєктування”.

Опісля невеликої перерви конференція взяла вектор руху в бік використання технологій штучного інтелекту як метод цифровізації різних сфер. Тут своїм досвідом поділилася викладач кафедри комп’ютерних систем університету СТЕКОМ (Індонезія) Іда Хендріяні та викладач кафедри інформаційних технологій СТЕКОМ Черліна Хелена Пурнамасарі Панджайтан.

Підіймалася також тема бізнес-інкубаторів, що, як вважає МНТУ, в сучасному світі відіграють важливу роль у розвитку економіки та підтримці інновацій. Спікером цієї теми виступила експерт Академії наук Латвії, директор навчальної програми бізнес-адміністрування Університету прикладних наук ISMA (Рига, Латвія) Вікторія Рященко.

До ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Стійкість освіти і науки в умовах трансформації” долучились також добрі друзі МНТУ з Естонії — доцент кафедри приватного права Талліннського технологічного університету Томас Хофман презентував оцінку академічних досягнень в естонському академічному середовищі, що стало ґрунтовним досвідом для нашого Університету.

Раді також зауважити, що колектив Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая виступив не лише у ролі уважної аудиторії, дехто також взяв на себе відповідальність спікера. Зокрема свої теми змогли представити:

 

  • перша проректорка МНТУ Оксана Карпенко – “Цифрова трансформація: ефективна стратегія для розвитку бізнесу”;
  • проректор з науково-методичної роботи МНТУ Сергій Коваленко та викладач циклової комісії управління та адміністрування Андрій Коваленко – “Тенденції цифровізації освітньої галузі в Україні”;
  • ректорка Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права ЗВО “МНТУ” Тетяна Шестаковська – “Адаптація публічного управління до цифрової ери: виклики та перспективи”;
  • професор кафедри фізичної терапії МНТУ Дмитро Микитенко – “Особливості фізичної терапії та реабілітації дітей, які страждають на генетичну патологію”;
  • завідувачка кафедри психології та суспільно-гуманітарних наук Ксенія Андросович – “Соціально-психологічні засади формування резільєнтності в учасників освітнього процесу”; 
  • завідувачка кафедри права Катерина Токарєва – “Правове регулювання суспільних відносин у сфері публічних фінансів в умовах воєнного стану в Україні”.

Відтак зібравши відповідний тематичний зріз тих питань, з якими виступали спікери від МНТУ, можемо зробити висновок, що на цьогорічній конференції вдалося охопити різні аспекти змін: від цифрових інструментів для трансформації та сучасних тенденцій до сфер здоров’я, екологічних питань та соціально-психологічного підґрунтя.

А головне, що аудиторія вкотре усвідомила важливість проведення подібних міжнародних академічних зустрічей. Адже учасники не лише могли обговорити поточні виклики та тренди, а й обмінятись міжнародним досвідом, що є одним з пріоритетних напрямків, на які МНТУ звертає особливу увагу.

У підсумку

Цьогорічне обговорення теми стійкості допомогло учасникам краще зрозуміти, як адаптувати освітні та наукові системи до швидких змін у світі — це включає впровадження нових технологій, зміну методів навчання та управління закладами освіти і науковими дослідженнями. А головне — як впроваджувати ці зміни грамотно, комплексно та систематично.

Конференція надала платформу для обговорення актуальних проблем і тенденцій в різних галузях — від технологій та ШІ до екології та ролі освіти в русі вектору сучасних змін.

Відтак можемо зробити головний висновок: ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Стійкість освіти і науки в умовах трансформації” вже здійснила великий вклад в розвиток сучасної освіти та науки. Ця зустріч сприяла комплексному обговоренню важливих проблем, обміну досвідом, налагодженню міжнародних контактів, підвищенню якості освітніх і наукових процесів, здійснила зміни на погляд в питаннях екологічної політики дій та стимулювала рухатися в бік стійкого розвитку освіти і науки в умовах глобальних трансформацій. 

Це дозволяє нам краще підготуватися до майбутніх викликів і зробити внесок у розвиток стійкої та інноваційної системи освіти та науки не лише в Україні, а й у світі загалом.