Семінар про обдарованість

Семінар про обдарованість

inТра 23, 2024

В рамках співпраці ЗВО МНТУ з Інститутом обдарованої дитини НАПН України (офіційним стейкхолдером) проведено науково-практичний семінар на тему ««ОБДАРОВАНІСТЬ: МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ШЛЯХИ РОЗВИТКУ» (23 травня 2024 року).

Семінар зібрав широку аудиторію учасників (близько 300 учасників), серед яких представники: науковці Національної академії педагогічних наук України; викладачі ЗВО; представники департаментів та управлінь освіти, інститутів післядипломної освіти; адміністрація освітніх закладів, учителі, класні керівники, психологи, соціальні педагоги; аспіранти й магістранти. Також у семінарі взяли участь здобувачі освіти, які є членами наукового гуртка кафедри психології та суспільно-гуманітарних наук з психології «Психологічні студії».

Від ЗВО МНТУ виступала Марина Мельник, кандидат педагогічних наук, старший дослідник, доцент кафедри психології та суспільно-гуманітарних наук з темою: «Ідентифікація обдарованості в умовах воєнного стану: розвиток та саморозвиток обдарованої особистості». Марина Юріївна окреслила нові тенденції в методиках та технологіях ідентифікації обдарованих учнів в закладах освіти в залежності від віку останніх; представила результати наукових пошуків, а саме статистику виявлення обдарованих в школах, ліцеях; зазначила, що в умовах воєнного обдаровані діти потребують психологічного супроводу та підтримки з боку найближчого оточення. Здобувачі освіти, що навчаються в ЗВО МНТУ за спеціальністю «053 Психологія» мали можливість поглибити свої знання з психодіагностики, вікової, диференційної, експериментальної, педагогічної психології.