28-29 вересня 2024 року ректорка Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая Вероніка Юріївна Худолей у ролі запрошеної гості приєдналася до української делегації та представила Український Жіночий Конгрес на зустрічі «ХVI Ogolnopolski Kongres Kobiet», що проходив у місті Гданськ, Польща.
Конгрес був організований за підтримки трьох жінок-президенток міст Триміста: Сопота, Гдині та Гданська. Захід зібрав близько 3000 учасників. Головними темами стали права жінок у сучасній Польщі, питання безпеки перед обличчям зростаючих загроз, а також майбутнє України та польсько-українських відносин.
Насичена програма заходу включала велику кількість панельних дискусій та тематичних заходів. Одна з таких дискусій була об’єднана темою “Рівність і геополітика”, на якій слово взяла співзасновниця Українського Жіночого Конгресу та народна депутатка України Марія Іонова. Одразу опісля відбулася панельна дискусія з теми “Права жінок: посібник”, до якої долучилася “Льотна академія” (”Latająca Akademia”). Це місцева ініціатива, що спрямована на підтримку жінок у різних сферах діяльності, зокрема в політиці, бізнесі, науці та мистецтві. Вона діє в Польщі та має на меті допомагати жінкам розвивати свої професійні та особисті навички, збільшувати їхню видимість у суспільстві, а також боротися за гендерну рівність. Панелісткою в рамках дискусії виступила ректорка МНТУ Вероніка Юріївна Худолей – вона представила сегмент ”Освіта прав жінок: інструкція до використання”.
Окремою темою зустрічі стала дискусія “Залишитися чи повернутися: складний вибір для українок у Польщі”. Це спеціальна панель для жінок-лідерок місцевих органів влади України, які представляють регіони, що були під окупацією або знаходяться поблизу лінії фронту. Під час цієї дискусії лідерки обговорювали досвід стійкості, опору в умовах загрози, а також надали рекомендації для польських колег з метою посилення співпраці між українськими та польськими жінками-лідерками. Зокрема, на дискусію запросили представниць польських органів місцевого самоврядування, що сприяло обміну ідеями щодо викликів і успіхів у інтеграції українців у громаду.
Крім того, було організовано круглий стіл рівних можливостей, де представниці місцевої влади та самоврядування обмінялися досвідом та змогли налагодити зв’язки з польськими колегами. Завершувався конгрес зустріччю української делегації з делегацією жінок-лідерок з Молдови, Грузії та Азербайджану за підтримки ОБСЄ.
Зауважимо, що участь у конгресі повністю відповідає стратегії розвитку МНТУ на 2023-2027 роки, а також сприяє реалізації завдань університету в галузі гендерної рівності.
Участь у таких подіях, як «Ogolnopolski Kongres Kobiet», має величезне значення для формування світової дискусії про роль жінок у суспільстві, особливо в умовах сучасних викликів. Конгрес дав можливість не лише висвітлити проблеми, з якими стикаються жінки у різних сферах, а й об’єднати зусилля для розв’язання цих проблем на міжнародному рівні. Співпраця жіночих громад Польщі та України дозволяє обмінюватися досвідом та знаходити нові шляхи для досягнення гендерної рівності. Це також сприяє зміцненню зв’язків між жінками-лідерами обох країн, що є важливим аспектом не тільки для розвитку політичної та соціальної систем, але й для підтримки стабільності та зміцнення міжнародних відносин.
* Особливу подяку висловлюємо партнерам Українського Жіночого Конгресу за запрошення та організацію поїздки.