МНТУ стає співорганізатором міжнародної конференції «GENETIC INITIATIVE: НЕЙРОРОЗВИТОК»

МНТУ стає співорганізатором міжнародної конференції «GENETIC INITIATIVE: НЕЙРОРОЗВИТОК»

inЖов 18, 2024

Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая долучився до співорганізаторів науково-практичної конференції «GENETIC INITIATIVE: НЕЙРОРОЗВИТОК» з міжнародною участю, яка відбудеться 18-19 жовтня 2024 року.

Серед інших співорганізаторів конференції – провідні наукові й медичні установи України: Генетичний центр материнства та дитинства професора Микитенка, Кафедра педіатрії, дитячої неврології та медичної реабілітації НУОЗ України імені П.Л. Шупика та Асоціація логопедів України. Ця співпраця підкреслює важливість міждисциплінарного підходу до вивчення нейророзвиткових порушень.

Програма конференції включає 5 важливих секції, що стали структурною основою. Зокрема це:

  1. Секція генетичних аспектів порушень нейророзвитку (частина перша)
  2. Секція корекційної роботи.
  3. Секція нейропсихіатричних аспектів. 
  4. Секція віддалених наслідків.
  5. Секція генетичних аспектів порушень нейророзвитку (частина друга з клінічними випадками).

Одним з учасників та співорганізаторів конференції став Дмитро Микитенко – лікар-генетик, д.мед.н., професор, керівник Генетичного центру материнства та дитинства професора Микитенко, професор кафедри фізичної терапії Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая. У п’ятницю, 18 жовтня, він відкрив конференцію вітальним словом і виступив модератором кількох секцій, зокрема, секції генетичних аспектів порушень нейророзвитку, де розказав детальніше про “Тенденції розвитку генетичної діагностики”.

До виступу на конференції також долучилася завідувачка лабораторією медичної генетики НДСЛ «Охматдит» Наталія Ольхович, яка представила тему «Алгоритм діагностики спадкових метаболічних захворювань у пацієнтів з порушенням нейророзвитку». Її доповідь стосувалася практичних аспектів діагностики, що є критично важливими для раннього виявлення захворювань і своєчасного лікування.

Тематика секцій всієї конференції охоплюватиме генну терапію, дитячі патології у контексті порушень нейророзвитку, методи дитячої діагностики, ранні маркери порушень нейророзвитку (зокрема, у немовлят), різного типу розлади, генетичні аспекти хвороб, корекційний супровід, реабілітація та інше.

Додатково увага буде зосереджена на таких важливих питаннях, як принципи спілкування з батьками під час повідомлення діагнозу, необхідність надання якісної клінічної інформації та розгляд реальних клінічних випадків. Декілька таких випадків представить Еріка Пацкун, кандидат медичних наук, лікар-генетик, яка поділиться власним досвідом лікування пацієнтів (Генетичний центр материнства та дитинства професора Микитенка).

Кожна секція конференції завершуватиметься обговоренням та підбиттям підсумків, що дозволить учасникам поділитися своїм досвідом і висловити думки стосовно презентованих матеріалів. Це сприятиме створенню відкритого простору для обміну ідеями та генерування нових рішень для діагностики, лікування та реабілітації пацієнтів з порушеннями нейророзвитку.

Науково-практична конференція «GENETIC INITIATIVE: НЕЙРОРОЗВИТОК» – важлива подія у сфері нейронаук та генетики, оскільки об’єднає провідних науковців, медиків та фахівців для обговорення актуальних питань нейророзвитку у світлі новітніх генетичних досліджень. Вона забезпечить платформу для обміну науковими досягненнями у галузі. Це сприятиме поглибленню розуміння складних процесів, що лежать в основі нейророзвитку. Захід об’єднає фахівців з різних секторів науки, таких як генетика, нейробіологія, медицина, психологія і т.д.

Участь МНТУ як співорганізатора конференції «GENETIC INITIATIVE: НЕЙРОРОЗВИТОК» є свідченням активної ролі університету в розвитку сучасної науки та освіти. Шляхом співпраці з провідними науковими установами МНТУ сприяє об’єднанню зусиль наукової спільноти для розв’язання актуальних питань в секторі нейророзвитку, що може мати безпосередній вплив на поліпшення якості життя суспільства. А залучення до такого масштабного заходу сприяє підвищенню наукового потенціалу університету та зміцненню його позицій у міжнародному науковому співтоваристві.