МНТУ на конференції “Професії майбутнього: погляд стейкхолдерів”: інвестуючи в студентів підтримуємо перспективи України

МНТУ на конференції “Професії майбутнього: погляд стейкхолдерів”: інвестуючи в студентів підтримуємо перспективи України

inТра 30, 2024

Підготовка суспільства до майбутніх змін на ринку праці, забезпечення сталого економічного розвитку і соціальної стабільності, підготовка затребуваних та загартованих професіоналів є одним з пріоритетів МНТУ, на що ми робимо великий акцент. Саме тому ми постійно вдосконалюємося в цьому плані, шукаючи нові підходи та інноваційні рішення — зокрема на публічних конференціях.

На одній з таких нещодавно побували представники МНТУ, а саме відвідали XXIX міжнародну науково-практичну конференцію “Професії майбутнього: погляд стейкхолдерів”, що відбулася у рамках щорічної конференції “Студент-Дослідник-Фахівець”. На конференцію від МНТУ завітала начальник науково-методичного відділу Бражнікова Ольга Ігорівна.

Конференцію “Студент-Дослідник-Фахівець” вже 29 років поспіль організовує Київський інститут бізнесу та технологій, яка передбачає обговорення актуальних питань сьогодення.

Цього року фокус уваги звернули на темі “Професії майбутнього: погляд стейкхолдерів”. Учасники заходу змогли обговорити та визначити ключові компетенції випускників закладів вищої освіти, що відповідатимуть вимогам вітчизняного та світового ринку праці.

Конференція була спрямована на підтримку розвитку вищої освіти в контексті адаптації освітніх програм до майбутніх потреб ринку праці. Учасники мали нагоду заслухати цікавих спікерів, серед яких представники міжнародних компаній, лідери українського бізнесу, державних органів влади, зокрема Міністерство цифрової трансформації України та Національного агентства кваліфікацій, викладачі університетів та безпосередньо студенти.

На зустрічі обговорювалися питання стосовно трансформації ринку праці, зокрема попит на професії та динамічні сфери праці, вплив технологічних змін, автоматизації та штучного інтелекту на зайнятість. З погляду роботодавців підіймалися теми актуальних компетенцій та навичок, якими має володіти потенційний кандидат, розуміння яких є критично важливим для професійної підготовки студентів в МНТУ.

Крім того, спікери мали нагоду обговорити поточні виклики для освітнього кластера: адаптація освітніх програм до майбутніх потреб ринку праці, підходи та технології для формування необхідних компетенцій у студентства, актуальні та ефективні форми організації освітнього процесу, а також роль ЗВО в якісній підготовці професіоналів загалом.

Звісно, що не оминули теми професійної реалізації, не поглянувши на неї під призмою самих студентів. Спікери обговорили очікування та побоювання молодих фахівців щодо їх перспектив на ринку праці, розглянули освітні траєкторії та інструменти самовдосконалення, які обирають студенти. 

Варто зазначити, що конференція мала важливе значення для МНТУ в цьому секторі. МНТУ робить великий акцент на професійній підготовці студентів з безпосередньою інтеграцією в професійну сферу, пропонуючи різні варіанти самореалізації — від ідей, корисних інсайтів та пропозицій в Центрі кар’єрного розвитку МНТУ до культивації підприємницького духу через спеціалізовані освітні курси, участі в хакатонах та менторстві, доступі студентам до баз практики, вакансій від партнерів та інших актуальних пропозицій з працевлаштування, щоб інтегрувати студентів в професійний простір з обраної спеціальності. 

З огляду на це ми вважаємо за необхідне покращувати систему та методи підготовки професіоналів, відповідно до актуальних потреб ринку. І подібні конференції — чергова нагода дізнатися оновлені інноваційні підходи, щоб поповнювати вітчизняний та світовий ринок праці топовими кандидатами та фахівцями.

Інвестуючи в освіту та підготовку студентів до роботи в майбутньому МНТУ бажає допомогти молодим фахівцям досягти успіху та зробити свій внесок у розвиток суспільства.