Щорічно в четверту суботу листопада ми вшановуємо пам’ять мільйонів українців, які стали жертвами найстрашнішої трагедії нашої історії — Голодомору 1932–1933 років. Це був акт геноциду, спланований та реалізований тоталітарним сталінським режимом, метою якого було знищення української нації через штучно створений голод. Страхітливі масштабні жертви цього злочину залишили відбиток на історії України, що не можна стерти з пам’яті.
Мільйони життів забрав Голодомор — жорстока політика колективізації, вилучення зерна та продуктів харчування призвела до того, що українці залишилися без засобів для виживання. Мільйони загинули від голоду, а інші були розстріляні чи знищені внаслідок репресій. Ті, хто намагався втекти або добути їжу, зазнали жорстоких покарань, а відчайдушні спроби вижити стали трагедією нації, що втратила не лише своїх людей, але й частину самої себе.
День пам’яті жертв Голодомору важливий не тільки для того, щоб пам’ятати жертв цієї страшної катастрофи, але й для того, щоб усвідомити, чому ми, як нація, не можемо забувати про ці події. Ця сторінка історії стала частиною нашої колективної травми, з якою ми маємо жити і боротися. Адже ворог і сьогодні намагається знищити нашу ідентичність, знищити наш народ — так само, як це робили через голод, вогонь і руйнування в попередні століття.
Ми не можемо дозволити повторення цих трагедій, тому важливо не тільки пам’ятати про жертви Голодомору, а й активно захищати нашу незалежність. Україна продовжує свою боротьбу за свої території, свою культуру, свою ідентичність та своїх людей, за право бути нацією, яка має свою історію та творить власне майбутнє. Попри намагання ворога ми боремось, ми пам’ятаємо і ми будемо відстоювати своє право на існування, свободу та гідність, доки кожен українець врешті скаже ці теплі та бажані слова – “Я вдома”.
День пам’яті жертв Голодомору покликаний нагадувати нам про необхідність зберігати історичну пам’ять. Адже лише так ми можемо запобігти повторенню подібних катастроф. Світ має пам’ятати цю трагедію, адже це запорука того, що такі злочини більше ніколи не повторяться, а ті, хто причетний до трагедій, врешті понесе покарання.
Нехай сьогоднішній день стане символом єдності, сили духу та нашої непохитної волі до боротьби. Ми вшановуємо пам’ять про жертв Голодомору і продовжуємо боротися за те, щоб у кожного було право на гідне життя, відчуття безпеки та можливість вибору.
Зберігаючи історичну пам’ять, ми творимо вільне й мирне майбутнє, засноване на цінностях, правах і свободі.