05.07.2024 відбувся гранд-фінал літньої школи “Shaping urban environments for tomorrow”. Нагадаємо, що цей тижневий захід був організований в рамках проєкту UniCities, що реалізується за фінансової підтримки Erasmus+.
Літня школа об’єднала понад 40 студентів, десяток експертів та практиків з України та Європи. Комплексний формат лекційних та практичних занять дозволив учасникам проєктів розробити власні інноваційні рішення. Навчання проходило онлайн та очно в Києві в приміщенні НТУУ КПІ ім. Сікорського та в Чернігові в приміщенні НУ “Чернігівська Політехніка”.
Нагадаємо, що під час літньої школи учасники працювали над кейсом відновлення території кампусу Національного Університету “Чернігівська Політехніка” й працювали над пропозиціями рішень у сфері сталого, адаптивного та стійкого відновлення: будівель, соціальних відносин, публічних просторів, екосистем, середовища, взаємодії міста та університету.
Серед знаних експертів, які долучились до викладання у літній школі були Ольга Кордас, професорка зі сталого міського розвитку кафедри сталого розвитку, наук та технологій збереження довкілля Королівського технологічного інституту (Стокгольм, Швеція), директорка програми Viable cities; Олексій Пасічний, PhD, дослідник кафедри сталого розвитку, наук та технологій збереження довкілля Королівського технологічного інституту (Стокгольм, Швеція); Хайме Морено Серна, PhD, доцент кафедри організаційної інженерії, бізнес-менеджменту та статистики Industrial Engineering School, Universidad Politécnica de Madrid, експерт-радник itdUPM та Viable Cities; Др. Оксана Удовик (Інститут NGENIO, Спільний дослідницький центр Політехнічного університету Валенсії, Національна дослідницька рада Іспанії).
Окрім фахівців міжнародного сектору викладачами літньої школи також виступили українські експертки та експерти, такі як Віра Балабух, кандидатка географічних наук та завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України; Олександр Кучерявий, архітектор, засновник Active House Academy, співзасновник Альянсу активного будинку в Україні; Констянтин Мезенцев, завідувач кафедри економічної та соціальної географії, доктор географічних наук, професор; Констянтин Кучабський і Роман Сах, архітектори та співзасновники Науково-Мистецької платформи “Острів” та Володимир Казимир, доктор технічних наук, професор кафедри Інформаційних та компʼютерних систем Національного університету “Чернігівська Політехніка”.
За час літньої школи учасники встигли визначити проблеми, з якими стикаються чернігівчани, а також академічна спільнота. Це допомогло сформувати ідеї та активно попрацювати над ними, створивши унікальні концепти та обґрунтувати, чому саме їхні рішення мають бути імплементовані.
Всього було сформовано шість команд. Команди “BarHaus” та “Seventeen” працювали з приміщення НТУУ КПІ ім. Сікорського, “Green Future” та “А1” – у приміщенні Національного університету “Чернігівська політехніка”. Також були онлайн команди “M&H” та “Ecovance”.
Розроблені проєкти зачіпали багато актуальних питань. Проєкти були присвячені і розробці вертикальних гідропонних теплиць на стіні гуртожитку, і облаштуванні підземних укриттів, і переплануванню гуртожитку, і створенню пасивного напівавтономного гуртожитку, а також озелененням та окультуренню прилеглої території кампусу.
Експерти відзначили, що всі проєкти були надзвичайно якісно побудовані та презентовані. Учасники врахували всі коментарі лекторів та менторів, що дозволило оптимізувати процеси та залишити лише найкращі соціальні та технічні рішення.
Переможцями дружнього змагання стали команди: “M&H”, яка розробила проєкт укриття для гуртожитку та зайняла 1 місце ; “Ecovance”, яка також розробила проєкт укриття для гуртожитку, та зайняла 2 місце та “Green Future”, яка розробила проєкт еко-простору біля гуртожитку університету та зайняла 3 місце.
Літня школа “Shaping urban environments for tomorrow” продемонструвала, що об’єднавшись ми можемо створити екологічні та інноваційні рішення для розвитку міст майбутніх поколінь.
Відзначимо, що вже зараз проєкт UniCities трансформує наші спільноти, науку та освіту, змушує мислити ширше та формувати мережу людей, які готові робити наші міста сталими, розумними та зеленими.
Нагадаємо, що проєкт реалізується у співпраці з такими партнерськими інституціями: Королівський технологічний інститут (Швеція), Політехнічний університет Мадриду (Іспанія), КПІ ім. Ігоря Сікорського (Україна), Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (Україна), Національний університет «Чернігівська політехніка» (Україна), МНТУ / Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая (Україна), Асоціація міст України, CANactions School, Асоціація інженерів сталих енергетичних технологій України, Український гідрометеорологічний інститут ДСУНСНАН України.