29 вересня Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая долучається до вшанування Дня пам’яті жертв Бабиного Яру – однієї з багатьох трагічних сторінок історії Другої світової війни.
Ця дата відведена для вшанування пам’яті тих, хто загинув під час масових розстрілів німецькими окупантами в час Другої світової війни. Починаючи з 29 вересня 1941 року і до жовтня 1943 року гітлерівські окупаційні війська знищили понад 100 тис. людей: це були євреї, роми, українці, військовополонені та інші невинні жертви нацистського терору. Вони мали різну національність, віросповідання, бачення та цінності. Проте всі вони стали жертвами нацистської машини, а Бабин Яр – символом безжальної жорстокості, яка не зважає на людську цінність.
Для сучасного світу День пам’яті жертв Бабиного Яру має слугувати трагічним нагадуванням про небезпеку ксенофобії, ненависті та расизму. Проте сьогодні й досі не всі вивчили цей історичний урок. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, постійні атаки на цивільну інфраструктуру та мирних мешканців, намагання докорінно знищити українську ідентичність – ось з якими російськими намірами доводиться боротись у ХХІ столітті за право жити вільно у незалежній країні.
Світова спільнота не повинна забувати про такі історичні трагедії, як Бабин Яр. Адже “невивчені уроки історії” призводять до жахливих наслідків і “ніколи знову” може перетворитись на жорстоку війну за право на незалежність. Пам’ять про ці події є важливим нагадуванням про те, що людська гідність і свобода повинні бути на першому місці у будь-якому цивілізованому суспільстві.
Вшанування жертв минулого — це не лише обов’язок перед історією, але й відповідальність перед майбутнім.