День Героїв: українська боротьба продовжує народжувати нових героїв крізь роки та століття

День Героїв: українська боротьба продовжує народжувати нових героїв крізь роки та століття

inТра 23, 2024

Щороку 23 травня українська спільнота відзначає День Героїв. Ця дата вважається національним українським святом на честь борців за волю та незалежність нашої держави.

День Героїв 23 травня був заснований в 1941 році Організацією українських націоналістів (ОУН). Дату обрали невипадково: саме 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму.

Цей день присвячений вшануванню пам’яті всіх тих, хто боровся і загинув за незалежність України, починаючи від часів княжої доби, козацької епохи, національно-визвольних змагань початку XX століття, до сучасних борців за свободу і територіальну цілісність України, котрі продовжують сміливо відстоювати українську незалежність.

Для нас це ще одна нагода вшанувати всіх українців, які боролися та продовжують боротись за національну ідею, за державність та незалежність України. Особливо символічним є цей день у новому контексті, коли українські герої є нашими сучасниками, які відбивають атаки російських окупантів на фронті.

Люди, котрі повертають волю на українські землі, які забезпечують військо та роблять все, щоб над кожним населеним пунктом України знову замайорів жовто-блакитний стяг — саме вони є героями, що вже увійшли на сторінки історії.

День Героїв в Україні відзначають для вшанування пам’яті всіх тих, хто історично боровся за незалежність та суверенітет України, і віддав своє життя за свободу та територіальну цілісність країни. Проте боротьба триває, народжуючи нових українських героїв. І саме їм ми завдячуємо — не лише у цей день, а щомиті.