Обговорення тем гендерної рівності та посилення ролі жінок у суспільстві надзвичайно актуальне для сучасної України. В умовах воєнного часу та посиленої інтеграції в європейську спільноту, питання гендерної рівності набуло ще більшої ваги, оскільки стосується не лише справедливості, а й мобілізації усіх можливих ресурсів задля відновлення і розвитку країни. Тому цього року представники МНТУ, зокрема і ректор університету Вероніка Худолей, знову долучились до VIII Українського Жіночого Конгресу, що відбувся у вівторок, 5 листопада 2024 року.
Український Жіночий Конгрес став унікальним майданчиком, де з 2017 року політики, урядовці, представники місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу та медіа збираються для обговорення та формування політик гендерної рівності. Заснований народними депутатками Оленою Кондратюк, Марією Іоновою, Світланою Войцеховською та Альоною Бабак, Конгрес щороку об’єднує перших осіб держави, українських та іноземних парламентарів та парламентарок, вітчизняних та закордонних експертів та експерток та всіх небайдужих громадян для підтримки рівних можливостей в Україні.
Участь у цьогорічному конгресі була присвячена темі «Жіночий потенціал: нові ролі, нова якість», що має безпосередній зв’язок зі стратегією розвитку МНТУ на 2023-2027 роки, в якій питання гендерної рівності є одним з ключових пріоритетів. Університет активно підтримує ініціативи, спрямовані на інтеграцію гендерної рівності в систему освіти та наукової діяльності, що є важливим кроком на шляху до формування інклюзивного та відкритого академічного середовища.
Конгрес відкрила віцеспікерка Верховної Ради України, співзасновниця УЖК Олена Кондратюк. Платформа зібрала провідних представників різних галузей та сфер діяльності: від впізнаваних політиків та політикинь до нобелівської лауреатки, від волонтерів до військових, від міністерок до представниць селищних рад. Серед почесних гостей були такі впливові особи, як перша леді Олена Зеленська, посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова, Сабін Фрейзер Гюнеш (ООН Жінки), Бріджит Брінк та Наталка Цмоць (Надзвичайні і Повноважні Посолки США та Канади в Україні) перша віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, політики Петро Порошенко та Юлія Тимошенко, волонтер та громадський діяч Сергій Притула, акторка Ірма Вітовська, провідні представниці відповідального українського бізнесу, експертки сектору соціальної політики та змін та багато інших провідних спікерів.
Наскрізна ідея УЖК-2024 – жінки мають стати ключовими агентками змін у процесах перемоги та подальшого розвитку України. Адже жіночий потенціал – це ресурс не лише для вирішення проблем воєнного часу, а й для повоєнної відбудови і модернізації країни. З огляду на це зустріч була насичена різними панелями: від теми жіночого лідерства в політиці до взаємодії бізнесу та держави, соціальних змін, гендерно чутливого відновлення та таких питань, як “Жінки. Армія. НАТО” і “Культурний ренесанс чи додатковий фронт?”.
Роль жінок у сучасному світі, а особливо в українському контексті, є критичною для розвитку суспільства. Ми в МНТУ розуміємо, що реалізуючи на повну потужність величезний потенціал жінок і здатність до ефективного вирішення комплексних питань, повинно стати одною з основних сил, що впливатиме на процеси модернізації країни. Жіночий потенціал необхідно розвивати та підтримувати, оскільки він є ключовим ресурсом, який сприяє як подоланню воєнних викликів, так і відбудові України в довгостроковій перспективі.
Організатори Конгресу підкреслили, що цьогорічна подія логічно лягає в український контекст: «На цьому Конгресі ми беремо на себе амбіційну ціль: обговорити відверто, у чесній розмові, якою буде Україна у 2030-2040 роках». Залучення жіночого потенціалу розглядається не лише як засіб для подолання викликів війни, але і як важлива частина процесу відновлення та сталого розвитку держави.
Таким чином, участь МНТУ у VIII Українському Жіночому Конгресі є свідченням важливого внеску університету в реалізацію політики гендерної рівності та підтримки жіночої сили як одного з ключових ресурсів для розвитку та відновлення України. Розширення ролі жінок у суспільстві та підтримка їх потенціалу є не лише актуальним завданням сучасності, але й важливим кроком на шляху до інтеграції України в європейську спільноту та досягнення сталого розвитку.
МНТУ залишається відданим своїм принципам, спрямованим на підсилення гендерної рівності та розвиток суспільства, де кожен і кожна мають рівні можливості зробити свій внесок у відбудову країни. В університеті переконані, що жіночий потенціал може і повинен бути потужною рушійною силою, яка допоможе подолати сучасні виклики, сприятиме відновленню та модернізації України.