4 липня 2024 року відбулося урочисте відкриття платформи “UCC Hub” та центрів університетів-учасників в рамках проєкту UniCities, партнером та національним координатором якого є МНТУ. Це підрозділи, які поєднують в собі інноваційну міждисциплінарність та сприятимуть зеленому переходу та сталому розвитку міст і громад України,
Відповідні Центри співпраці були відкриті в НУ “Чернігівська політехніка”, НТУУ “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого та МНТУ, вітальне слово в презентації якого взяла Вероніка Худолей, ректорка МНТУ, та проректор з міжнародних зв’язків та розвитку МНТУ Станіслав Кухтик, який презентував Центр.
Зокрема, місія нашого Центру полягатиме у розвитку інновацій та досліджень у сфері зеленої трансформації та досягнення кліматичної нейтральності, розкриття потенціалу нашого університету як каталізатора системних змін у напрямку сталого розвитку. Центр відповідатиме за забезпечення технологічної та організаційної підтримки для досліджень і новаторських розробок у сфері сталого розвитку, зеленої трансформації та кліматичної нейтральності, тощо.
Довкола події зібралося велике коло експертів, студентів, представників муніципалітетів для зміцнення співпраці між університетами і місцевою владою, а також вірних партнерів МНТУ, зокрема були також представники КНДУ “Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста”, з яким ми нещодавно підписали меморандум про співробітництво.
Під час зустрічі вітальне слово взяла Вероніка Юріївна Худолей, ректорка Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая, Ольга Кордас, координаторка проєкту UniCities та професорка Королівського технологічного інституту, а також менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації Міст України Наталія Лазаренко та в.о. начальника Департаменту екології і природних ресурсів Чернігівської ОВА Олександр Лось. Вони відзначили особливу важливість відкритих Центрів, що стануть місцями активної співпраці між містами та університетами.
Національний університет “Чернігівська політехніка” представив платформу “UCC Hub”, якою кожен, хто турбується питанням зеленої трансформації та сталого розвитку України, вже скоро зможе скористатись. Ця платформа – “UCC Hub” – та створені Центри покликані стати рушійною силою сталого розвитку міст та громад України. Завдяки своїй багатогранній діяльності Центр МНТУ буде виконувати ряд важливих функцій:
- Місце для обміну знаннями та досвідом із залученням до співпраці широкого кола зацікавлених сторін;
- Інформаційна та просвітницька діяльність: реалізація інформаційних проєктів з питань сталого розвитку, зеленої трансформації та кліматичної нейтральності міст та громад, ESG, у співпраці з медіа, викладачами і студентами МНТУ та експертами з інших країн для обміну досвідом та кращими практиками в сфері зеленої трансформації;
- Аналіз та вдосконалення місцевих та державних політик: проведення аналізу існуючих програм та стратегій діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування з точки зору їх відповідності принципам сталого розвитку, зеленої трансформації та кліматичної нейтральності;
- Розробка рекомендацій (на основі проведеного аналізу) для вдосконалення чинних програм та державної політики в обраній сфері;
- Розробка курсів, тренінгів та воркшопів для різних цільових аудиторій за темами діяльності Центру для різних стейкхолдерів. А також підготовка рекомендацій закладам освіти щодо вдосконалення навчальних програм та підготовки фахівців з питань зеленої трансформації та кліматичної нейтральності.
Відкриття Центрів, зокрема і в МНТУ, стало можливим завдяки співпраці університетів, органів влади, бізнесу та громадських організацій. Це свідчить про зростаючу важливість сталого розвитку для України та про готовність країни до активних дій у цьому напрямку.
Ми віримо, що діяльність Центрів матиме значний вплив на майбутнє України. Завдяки їхній роботі Україна зможе стати лідером у сфері зеленої трансформації та досягти кліматичної нейтральності, що забезпечить екологічний добробут та процвітання для всіх жителів країни.