Відкриття лабораторії робототехніки та комп’ютерного зору в МНТУ ім. академіка Юрія Бугая!

Відкриття лабораторії робототехніки та комп’ютерного зору в МНТУ ім. академіка Юрія Бугая!

inВер 27, 2024

З радістю анонсуємо, що 21 жовтня в Міжнародному науково-технічному університеті імені академіка Юрія Бугая відбудеться урочисте відкриття сучасної лабораторії робототехніки та комп’ютерного зору у співпраці з інноваційною компанією Nanit Robots.

Nanit Robots – це українська компанія з розвитку робототехніки, електроніки та програмування. Вони отримали визнання на міжнародних виставках у Сполучених штатах Америки, Канаді та Європі. Мають в розробці курс з електроніки та робототехніки для початківців “Nanit Drone Master” та “Розумний будинок”.

Як взаємопов’язані робототехніка та комп’ютерний зір?

Робототехніка та комп’ютерний зір (computer vision) тісно пов’язані, оскільки комп’ютерний зір надає роботам можливість “бачити” та розпізнавати об’єкти у навколишньому середовищі. Це забезпечує роботам автономність і можливість взаємодії з об’єктами. Основними аспектами є:

  1. Навігація. Роботи використовують комп’ютерний зір для розпізнавання простору, визначення перешкод і побудови карти навколишнього середовища, що дозволяє їм пересуватися в реальному часі без зіткнень.
  2. Маніпуляція об’єктами. Завдяки комп’ютерному зору робот може розпізнавати та класифікувати об’єкти, визначати їх форму, розміри та положення. Це важливо для виконання складних завдань.
  3. Автономні системи. Комп’ютерний зір є ключовим для автономних роботів, таких як безпілотники або автомобілі без водія, де необхідно в режимі реального часу аналізувати інформацію.
  4. Інтеракція з людьми. Роботи, обладнані комп’ютерним зором, можуть розпізнавати та реагувати на жести, міміку або інші невербальні сигнали людей, що дозволяє створювати більш інтерактивні та природні форми взаємодії.
  5. Контроль якості. У промисловій робототехніці комп’ютерний зір допомагає перевіряти точність виробничих процесів і якість продукції на конвеєрі.

Що пропонує нова лабораторія? 

У лабораторії студенти МНТУ зможуть працювати з передовими наборами від Nanit Robots – “Розумний будинок” та “Дрон Майстер”. Нагода попрацювати з найсучаснішими інструментами відкриє двері до практичного вивчення складних систем, які використовуються у реальному світі.

Факультативний курс для зацікавлених студентів 

В рамках відкриття сучасної лабораторії МНТУ також оголошує про факультативний курс з робототехніки та комп’ютерного зору, доступний для всіх студентів університету, які прагнуть заглибитися у світ сучасних технологій. Викладач МНТУ Олександр Миколайович Маковейчук, Head of Science в компанії Abto Software, PhD, доцент та фахівець з комп’ютерного зору також долучиться до лабораторії та допоможе зануритися у світ робототехніки й комп’ютерного зору. 

Курс пропонує унікальні можливості для студентів, зокрема:

  • Практичні навички: курс орієнтований на роботу з реальними кейсами та пристроями, що дозволить студентам здобути важливі технічні знання та досвід.
  • Сучасні технології: робота з інноваційними рішеннями у сфері робототехніки та штучного інтелекту у співпраці з провідною українською компанією та спеціалістами сфери.
  • Важлива основа для кар’єри: цей курс допоможе студентам закласти міцну основу для подальшої кар’єри в таких перспективних сферах, як інженерія, IT, автоматизація та штучний інтелект.
  • Можливість створювати власні проєкти: лабораторія стане “місцем спроб та відкриттів”, де студенти зможуть реалізовувати власні ідеї, розробляти нові технології, експериментувати та винаходити.

Як долучитись? Для цього пропонуємо вже зараз заповнити відповідну форму для реєстрації на факультативний курс (посилання на форму). Це ваш шанс отримати знання та навички, які допоможуть вам стати лідером у сфері технологій майбутнього.

Якщо у вас виникли питання або потребуватимете додаткової інформації, звертайтеся на електронну пошту: [email protected]. Ми з радістю допоможемо вам із будь-якими питаннями або надамо додаткову інформацію.

Відкрийте для себе нові можливості разом з МНТУ! Станьте частиною технічної революції і долучіться до тих, хто змінює світ!