Інформаційні технології – кадри та освіта
Журнал "Куди піти навчатись" №1 (52).
Кожного року напередодні вступної кампанії до вищих навчальних закладів перед багатьма майбутніми абітурієнтами та їхніми батьками постають важливі питання: Куди піти вчитися?
Які професії будуть потрібні суспільству через 5-10 років? У яких сегментах ринку праці буде дефіцит фахівців, а де, навпаки, надлишок?
Який навчальний заклад забезпечує якісну освіту за обраним фахом?
Сьогодні є досить великий вибір університетів як державних, так і комерційних, які пропонують навчання за різними напрямами. Але при такому розмаїтті вибір стає ще складнішим.
На сучасному етапі світова економіка входить до епохи інформатизації, яка в свою чергу, охоплюючи та впливаючи практично на всі сфери діяльності суспільства, визначає прорив в майбутнє. Тому набувають ще більшої актуальності професії, пов’язані з використанням інформаційних технологій. Це, насамперед, комп’ютерні науки, програмна інженерія, інформаційні системи і технології.
Інформаційні технології проникають у всі механізми масових комунікацій, освіту, навчання. Яскравим прикладом цього є бурхливий розвиток мережі мереж – Internet.
За оцінками експертів кожна організація відчуває нестачу фахівців з інформаційних технологій. Кількість вакансій постійно збільшується. Аналітики Gardner Group (США) вважають, що ринок праці у сфері інформаційних технологій складає не менше 1,6 млн. робочих місць щороку, причому більше половини вакансій до кінця року так і залишаються вільними. Така тенденція прогнозується і в наступні десятиріччя.
Отже, інформаційні технології будуть і надалі користуватись великим попитом на ринку працевлаштування, а ті, хто працює в галузі інформатики, відіграватимуть вирішальну роль у розвитку майбутнього.
Сьогодні рівень розвитку комп’ютерних технологій у країнах стає складовою «невагомої економіки» - тобто «економіки знань».
В Україні, за різними експертними оцінками, протягом останніх років спостерігається постійне зростання ринку комп’ютерного обладнання, програмних засобів і різноманітних послуг в даній сфері.
Отже, дисципліни інформатики, до яких, зокрема, відносяться комп’ютерні науки та програмна інженерія, що нещодавно виділилася як самостійний напрям, знаходяться на підйомі. Хороших фахівців у цих галузях в Україні не вистачає уже декілька років. Не вистачає і кваліфікованих програмістів, які володіють сучасними технологіями створення високоякісних програмних засобів.
Таким чином, ключовими факторами сучасного розвитку інформаційних технологій в Україні є кадри і освіта.
Профілююча кафедра комп’ютерних наук та інформаційних систем Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая (МНТУ) має більш ніж 15-річний досвід підготовки фахівців за напрямом «Комп’ютерні науки», який включає в себе спеціальності «Програмне забезпечення автоматизованих систем» і «Інформаційні управляючі системи і технології».
З 2008 року МНТУ розпочав підготовку бакалаврів з напряму «Програмна інженерія».
Наші навчальні плани підготовки фахівців відповідають Державним стандартам Міністерства освіти і науки України, а навчальні програми – сучасному рівню розвитку комп’ютерних технологій.
Після завершення навчання студенти отримують диплом державного зразка.
Викладання дисциплін проводиться кваліфікованими викладачами кафедри із залученням провідних співробітників наукових інститутів Академії наук України. До послуг студентів комп’ютерні класи, обладнані сучасними персональними комп’ютерами, об’єднаними в мережу, електронна бібліотека і вільний доступ до мережі Internet. Автоматизовано і ведення бібліотечного фонду студентської бібліотеки МНТУ.
Кафедра здійснює підготовку фахівців за денною, заочною та заочно-дистанційною формами навчання.
Вступних іспитів в університеті немає. Набір студентів проводиться за результатами незалежного оцінювання якості освіти.
Абітурієнти, які мають середню спеціальну освіту за спорідненою спеціальністю приймаються на другий або третій курс в залежності від академічної різниці за результатами співбесіди.
Наші випускники роботу не шукають, навпаки, робота чекає на них. Сьогодні вони успішно працюють в компаніях мобільного зв’язку, офшорних компанія зі створення і супроводу програмного забезпечення, у сфері Web-дизайну, інформаційних підрозділах банків тощо.
- Новини Про МНТУ
- Нам 25 років Абітурієнту
- Вступ без іспитів
- Курси підготовки до ЗНО
- Підготовка до магістерського ЗНО Атестація держслужбовцівКоледж
- Заочне навчання
- Дистанційне навчання
- Друга вища освіта
- Банківські реквізити
- Аспірантура
- Працевлаштування
- Вакансії Наукова діяльністьМіжнародна діяльністьДоступ до публічної інформаціїInternational Students Admissions
- Контакти
- Скринька довіри
- Зворотній зв’язок
Рівень акредитації: IV |
|
Форма навчання: денна, заочна, за дистанційними технологіями |
|
Кваліфікаційний рівень: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр |
|
Військова кафедра: |
![]() |
Гуртожиток: |
![]() |
Післядипломна освіта: |
![]() |
Аспірантура, докторантура: |
![]() |
Курси підготовки до ЗНО: |
![]() |






