«І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик...»: МНТУ вітає з Міжнародним днем рідної мови

Починаючи з 2000 року увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови (International Mother Language Day). Це свято було запроваджене на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, його метою була визначена підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності.
Передісторія цього свята є зовсім не святковою. У цей день, 21 лютого, 1952 року у Пакистані відбулася демонстрація – люди, що розмовляли бенгальською, виступили проти того, що тогочасний уряд визнав урду єдиною державною мовою, хоча вона була рідною лише для 3% населення країни...

Битва за плей-офф: МНТУ-NRG проводить останній матч сезону

Останній тур групового раунду аматорського турніру з баскетболу «Ліга героїв» для команди МНТУ-NRG відзначався особливим напруженням, адже результати цієї гри визначали команду, яка продовжить змагання у плей-офф.
І МНТУ-NRG, і суперники, колектив «Бродяги», підходили до поєдинку з рівними показниками і рівним складом. Рівною, як показала сама гра, виявилась і ігрова форма команд. З самого початку зустрічі спортсмени розпочали гру від оборони, що призвело до нерезультативної першої чверті - 10:9 на користь наших суперників. Друга чверть пройшла у такій само напруженій боротьбі...

Герої не вмирають: Україна вшановує пам'ять Небесної сотні

Історія людства, на жаль, часто проходить під акомпанемент протистояння добра і зла. Від давніх мучеників за християнську віру до вчених, що загинули у вогнях мракобісся, від відважних борців за краще майбутнє до сучасних людей, що жертвують найцінніше заради свободи. Люди завжди були готові померти заради добра і справедливості. Не обійшлося, на жаль, без такого жертовного подвигу і в сучасній історії України.
Подвиг Героїв Небесної Сотні, котрі на початку 21 століття у центрі європейської столиці стояли на смерть заради майбутнього всієї країни, заради торжества справедливості, проти тоталітарного...

МНТУ запрошує до участі у науковій конференції «Вища освіта - студентська наука - сучасне суспільство: напрями розвитку»

До уваги молодих науковців, студентів та аспірантів МНТУ!
19 квітня 2019 року в університеті проходитиме III Міжнародна студентська науково-практична конференція «Вища освіта - студентська наука - сучасне суспільство: напрями розвитку». Її організатори - Наукове товариство студентів, аспірантів та молодих вчених МНТУ, Студентська рада МНТУ та Кафедра ЮНЕСКО «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті».
У рамках конференції працюватимуть...

Кілька теплих слів про любов: студенти МНТУ творчо відзначили свято кохання

Творчість і кохання завше були пов'язані між собою. Про це говорять психологи, це кожен з нас може відчути і на власному досвіді. Адже, коли ти закоханий або навіть просто перебуваєш у світлому і трепетному очікуванні тої самої любові, у твоїй душі може раптово прокинутися потужний творчий потенціал, бажання змінити світ, прикрасити його та додати яскравих барв.
Тому святкування Дня святого Валентина у МНТУ відбулося у яскравому, творчому форматі. Кожен з учасників продемонстрував, на який креатив він здатен і засвідчив, що в університеті наразі навчається творча молодь, що мислить свіже...

Під знаком червоної стрічки: у МНТУ пройшла лекція про ВІЛ-СНІД та методи його профілактики

05.12.2018 17:09

1 грудня кожного року увесь світ під патронатом Всесвітньої організації охорони здоров'я відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Зараз темпи поширення епідемії СНІДу у світі, згідно даним ООН, сповільнилися. Тому наразі прогресивна політика у сфері, що стосується його проблематики, включає у себе не лише інформування про шляхи розповсюдження захворювання та профілактику, але й докорінну зміну ставлення до ВІЛ-позитивних людей, запобігання дискримінації та пошуків шляхів їх повноцінної інтеграції у суспільство.

Проте, як би не було не сумно це усвідомлювати, Україна, на жаль, досі демонструє доволі високі темпи поширення однієї з найстрашніших хвороб 21 століття. Єдиний дієвий спосіб зміни ситуації на краще - це ще більше уваги приділяти інформуванню якнайбільшої кількості населення: писати та говорити про те, як передається хвороба, і до яких мір безпеки на особистому рівні треба вдатися, щоб її уникнути. Особливо у вчасному отриманні таких знань має потребу молодь - як найбільш сексуально та соціально активна суспільна група. Саме тому для лекції, проведеної у МНТУ з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, була обрана найпотрібніша тема «Загальне уявлення про ВІЛ/СНІД. Шляхи інфікування».  Захід проводив Центр допомоги молоді в складних життєвих обставинах «Право на здоров'я».

Соціальний педагог Юлія Коцур та університетський психолог Оксана Кісілюк відверто, компетентно та зрозуміло обговорили зі студентами на базові питання, які стосувалися як об'єктивних та неупереджених знань про ВІЛ/СНІД, так і справді ефективних та дієвих засобів профілактики інфікування. Подача матеріалу під час лекції ставила метою на залякати, а пояснити та ліквідувати білі плями примітивних міфів та шкідливих упереджень про ВІЛ/СНІД. А вони, на жаль, досі існують у голові сучасних людей.

Слід зазначити, що МНТУ щороку у відповідний день приділяє увагу проблематиці ВІЛ-СНІД. Так, минулого року у Всесвітній день боротьби зі СНІДом студенти нашого університету з цікавістю прослухали лекцію благодійної організації «Позитивні жінки» про життя та проблематику жінок, що живуть з ВІЛ. Ми й далі плануємо приділяти увагу освітнім заходам на цю тематику. Адже поширення небезпечної хвороби є спільною проблемою для всього людства. І вклад кожного з нас у справу боротьби з нею - важливий.


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Рівень акредитації: IV

Форма навчання: денна, заочна, за дистанційними технологіями

Кваліфікаційний рівень: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр

Військова кафедра:

Гуртожиток:

Післядипломна освіта:

Аспірантура, докторантура:

Курси підготовки до ЗНО:

ПАРТНЕРИ