«І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик...»: МНТУ вітає з Міжнародним днем рідної мови

Починаючи з 2000 року увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови (International Mother Language Day). Це свято було запроваджене на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, його метою була визначена підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності.
Передісторія цього свята є зовсім не святковою. У цей день, 21 лютого, 1952 року у Пакистані відбулася демонстрація – люди, що розмовляли бенгальською, виступили проти того, що тогочасний уряд визнав урду єдиною державною мовою, хоча вона була рідною лише для 3% населення країни...

Битва за плей-офф: МНТУ-NRG проводить останній матч сезону

Останній тур групового раунду аматорського турніру з баскетболу «Ліга героїв» для команди МНТУ-NRG відзначався особливим напруженням, адже результати цієї гри визначали команду, яка продовжить змагання у плей-офф.
І МНТУ-NRG, і суперники, колектив «Бродяги», підходили до поєдинку з рівними показниками і рівним складом. Рівною, як показала сама гра, виявилась і ігрова форма команд. З самого початку зустрічі спортсмени розпочали гру від оборони, що призвело до нерезультативної першої чверті - 10:9 на користь наших суперників. Друга чверть пройшла у такій само напруженій боротьбі...

Герої не вмирають: Україна вшановує пам'ять Небесної сотні

Історія людства, на жаль, часто проходить під акомпанемент протистояння добра і зла. Від давніх мучеників за християнську віру до вчених, що загинули у вогнях мракобісся, від відважних борців за краще майбутнє до сучасних людей, що жертвують найцінніше заради свободи. Люди завжди були готові померти заради добра і справедливості. Не обійшлося, на жаль, без такого жертовного подвигу і в сучасній історії України.
Подвиг Героїв Небесної Сотні, котрі на початку 21 століття у центрі європейської столиці стояли на смерть заради майбутнього всієї країни, заради торжества справедливості, проти тоталітарного...

МНТУ запрошує до участі у науковій конференції «Вища освіта - студентська наука - сучасне суспільство: напрями розвитку»

До уваги молодих науковців, студентів та аспірантів МНТУ!
19 квітня 2019 року в університеті проходитиме III Міжнародна студентська науково-практична конференція «Вища освіта - студентська наука - сучасне суспільство: напрями розвитку». Її організатори - Наукове товариство студентів, аспірантів та молодих вчених МНТУ, Студентська рада МНТУ та Кафедра ЮНЕСКО «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті».
У рамках конференції працюватимуть...

Кілька теплих слів про любов: студенти МНТУ творчо відзначили свято кохання

Творчість і кохання завше були пов'язані між собою. Про це говорять психологи, це кожен з нас може відчути і на власному досвіді. Адже, коли ти закоханий або навіть просто перебуваєш у світлому і трепетному очікуванні тої самої любові, у твоїй душі може раптово прокинутися потужний творчий потенціал, бажання змінити світ, прикрасити його та додати яскравих барв.
Тому святкування Дня святого Валентина у МНТУ відбулося у яскравому, творчому форматі. Кожен з учасників продемонстрував, на який креатив він здатен і засвідчив, що в університеті наразі навчається творча молодь, що мислить свіже...

Подих історії: студенти МНТУ відвідали Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця»

19.11.2018 08:32

Київ - унікальне місто: його можна невтомно відкривати для себе заново, отримуючи нові враження та збагачуючи свої знання про минуле. Минуле, що досі присутнє прямо тут, на київських вулицях, якими ми крокуємо, геть про це не замислюючись. Нещодавно студенти групи КЛ-72 відкрили для себе один з найцікавіших історичних куточків столиці. Багато хто до цієї екскурсії уявлення не мав, що у місті є власна старовинна фортеця, яку можуть відвідати усі охочі. І це не просто укріплення, а найбільша земляна фортеця Європи. І до того ж парадоксальна - у нинішньому вигляді вона жодного разу не ставала об'єктом бойових дій.

Змістовна екскурсія дала можливість кинути зацікавлений погляд відразу на декілька пластів української історії. З експозиції музею студенти дізналися про історію фортифікації Києва та ті укріплення, що будувалися у місті та навколо нього у різні часи - від Київської Русі через Велике князівство Литовське до Російської імперії.

Найбільш психологічно вражаючою частиною експозиції став так званий Косий Капонір - споруда, що частково іде під землю, і у казематах якої, починаючи з 17 століття, утримували в'язнів. Крізь її заґратовані вікна дивилися на волю польські та українські учасники визвольного повстання 1863 року. А його очільники на Правобережній Україні, ймовірно, були розстріляні саме в цитаделі форту. Тісні  камери, темний карцер, моторошна карета, у якій ув'язнених везли на страту, - дивлячись на них, мимоволі згадуєш українських політв'язнів, схованих за ґратами російських тюрем вже у 21 столітті. І розумієш, що лють імперії, спрямована на тих, хто не хоче жити під її ярмом, за ці сто років лишилася незмінною.

Експонати музею висвітлюють перед очима відвідувачів кілька історичних епох - від трипільських часів до Першої світової війни включно. І не лише висвітлюють, але допомагають зрозуміти зв'язок між ними. Коли на твої очах оживає історія - це неповторний та цікавий досвід, який хочеться обов'язково повторити.

Тому студенти МНТУ і далі продовжать відкривати для себе таємниці історичного Києва - однієї з найбільших європейських столиць, колиски нашої державності, міста, де переплітаються епохи, сучасність та сьогодення. І звичайно, цим екскурсіям знайдеться місце і серед напруженого графіку подій, які відбуваються в університеті з нагоди цьогорічного ювілею. Адже незабаром МНТУ-25! Лишайтеся з нами! Буде цікаво!


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Рівень акредитації: IV

Форма навчання: денна, заочна, за дистанційними технологіями

Кваліфікаційний рівень: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр

Військова кафедра:

Гуртожиток:

Післядипломна освіта:

Аспірантура, докторантура:

Курси підготовки до ЗНО:

ПАРТНЕРИ