«І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик...»: МНТУ вітає з Міжнародним днем рідної мови

Починаючи з 2000 року увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови (International Mother Language Day). Це свято було запроваджене на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, його метою була визначена підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності.
Передісторія цього свята є зовсім не святковою. У цей день, 21 лютого, 1952 року у Пакистані відбулася демонстрація – люди, що розмовляли бенгальською, виступили проти того, що тогочасний уряд визнав урду єдиною державною мовою, хоча вона була рідною лише для 3% населення країни...

Битва за плей-офф: МНТУ-NRG проводить останній матч сезону

Останній тур групового раунду аматорського турніру з баскетболу «Ліга героїв» для команди МНТУ-NRG відзначався особливим напруженням, адже результати цієї гри визначали команду, яка продовжить змагання у плей-офф.
І МНТУ-NRG, і суперники, колектив «Бродяги», підходили до поєдинку з рівними показниками і рівним складом. Рівною, як показала сама гра, виявилась і ігрова форма команд. З самого початку зустрічі спортсмени розпочали гру від оборони, що призвело до нерезультативної першої чверті - 10:9 на користь наших суперників. Друга чверть пройшла у такій само напруженій боротьбі...

Герої не вмирають: Україна вшановує пам'ять Небесної сотні

Історія людства, на жаль, часто проходить під акомпанемент протистояння добра і зла. Від давніх мучеників за християнську віру до вчених, що загинули у вогнях мракобісся, від відважних борців за краще майбутнє до сучасних людей, що жертвують найцінніше заради свободи. Люди завжди були готові померти заради добра і справедливості. Не обійшлося, на жаль, без такого жертовного подвигу і в сучасній історії України.
Подвиг Героїв Небесної Сотні, котрі на початку 21 століття у центрі європейської столиці стояли на смерть заради майбутнього всієї країни, заради торжества справедливості, проти тоталітарного...

МНТУ запрошує до участі у науковій конференції «Вища освіта - студентська наука - сучасне суспільство: напрями розвитку»

До уваги молодих науковців, студентів та аспірантів МНТУ!
19 квітня 2019 року в університеті проходитиме III Міжнародна студентська науково-практична конференція «Вища освіта - студентська наука - сучасне суспільство: напрями розвитку». Її організатори - Наукове товариство студентів, аспірантів та молодих вчених МНТУ, Студентська рада МНТУ та Кафедра ЮНЕСКО «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті».
У рамках конференції працюватимуть...

Кілька теплих слів про любов: студенти МНТУ творчо відзначили свято кохання

Творчість і кохання завше були пов'язані між собою. Про це говорять психологи, це кожен з нас може відчути і на власному досвіді. Адже, коли ти закоханий або навіть просто перебуваєш у світлому і трепетному очікуванні тої самої любові, у твоїй душі може раптово прокинутися потужний творчий потенціал, бажання змінити світ, прикрасити його та додати яскравих барв.
Тому святкування Дня святого Валентина у МНТУ відбулося у яскравому, творчому форматі. Кожен з учасників продемонстрував, на який креатив він здатен і засвідчив, що в університеті наразі навчається творча молодь, що мислить свіже...

Формула «Ліги героїв»: МНТУ-NRG провели черговий матч

16.11.2018 11:46

У рамках 4-го туру аматорського турніру з баскетболу «Ліга героїв» команда МНТУ провела чергову зустріч. Суботня гра запам'яталась «електризованим» протистоянням баскетболістів, чиє натхнення однаково походить від нестримної сили електрики. W-Power проти МНТУ-NRG, потужність проти енергії. Якою ж вийшла формула нашого протистояння?

Перша чверть гри пройшла у повільному темпі. Знайомство суперників, що зустрічались вперше в історії, відзначилось оборонною грою і позиційними атаками. Обидві команди демонстрували абсолютно рівну гру з великою кількістю фолів, злагодженими оборонними діями і повною відсутністю дальніх кидків. Як наслідок - монотонна гра і мало м'ячів. 12:10 на користь наших баскетболістів.

Друга частина матчу взагалі пройшла під диктовку МНТУ-NRG. Здобувши шестиочкову перевагу на самому початку періоду, наші хлопці намагались стримати наступ W-Power контратаками і контролем м'яча. Така стратегія давала результат, та під самий кінець періоду суперникам вдалось віднайти свою гру і зрівняти рахунок. 30:30 - повний паритет, доля переможця визначатиметься у другій половині гри.

Третій період, на жаль, став зоряним часом W-Power. Молодість і агресивний стиль стали ключем, що спромігся відкрити міцну браму оборони нашої команди. Заволодівши ініціативою на початку періоду, гравці суперника вправно скористались здобутою перевагою, караючи за спроби відігратись блискавичними контратаками. Сирена відправляє команди на перерву з розривом у 7 очок. 41:48 на користь W-Power.

Попри наші спроби відігратись, четвертий період теж пройшов за правилами суперника. МНТУ-NRG відчайдушно намагались скоротити відставання у рахунку, а наприкінці періоду взагалі пішли ва-банк. На жаль, швидкісні гравці лідера «Ліги героїв» відповідали на натиск блискавичними уколами контратак, через що матч завершився геть не на нашу користь. 54:72, - рахунок, що не відповідає ходу гри, скоріше констатуючи бойовий дух наших баскетболістів, котрі зіграли ризиковано і агресивно. Потужність виявилась сильнішою за нестримну енергію МНТУ - такою була остаточна формула протистояння, що відбулося у суботу.

W-Power здобуває четверту перемогу поспіль, а наші баскетболісти розпочинають підготовку до наступного матчу, що відбудеться вже за тиждень. Слідкуйте за новинами і вболівайте за наших!


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Рівень акредитації: IV

Форма навчання: денна, заочна, за дистанційними технологіями

Кваліфікаційний рівень: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр

Військова кафедра:

Гуртожиток:

Післядипломна освіта:

Аспірантура, докторантура:

Курси підготовки до ЗНО:

ПАРТНЕРИ